Galant, Mikulov

Vinařství vzniklo v roce 2004 v rozloze 27,5 ha, dnes využívá přes 30 ha viničních tratí v těch nejlepších pálavských lokalitách. Specializuje se na bílá vína, čemuž odpovídá většinové osazení vinic bílými odrůdami jako Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Muškát Moravský, Pálava a další.

Základní filozofií vinařství Galant je produkovat vysoce kvalitní hrozny a tyto podrobit maximálně šetrnému zpracování. Sběr proto probíhá výlučně ručně do beden, z kterých jsou hrozny následně přímo sypány do mlýnko-odzrňovače ve třetím podlaží našeho vinařství.

Při zpracování využívá tato firma princip gravitačního vinařství. To znamená, že každý následující technologický krok po mlýnkoodzrňovači – lisování, odkalování moštu a následné řízené reduktivní kvašení se odehrává vždy v nižším a nižším patře, takže čerpadlo je zapotřebí teprve při prvním stáčení po dokvašení vína.

Produkce vinařství Galant si tak našla cestu do Národního salónu vín ve Valticích, několikrát pronikla do TOP 10 (nejlepší vína Moravy), získala ocenění za obal doplňený braillovým písmem apod.

Sklepmistrem vinařství je Ing. Milan Dalajka.