Patria Kobylí

Největší vinařství v naší nabídce. Kobylí patří do velkopavlovické vinařské podoblasti. Svahy kolem bývalého kobylského jezera svědčí mnohým odrůdám pro výrobu bílých vín, hlavně Veltlínskému zelenému, Tramínu, Neuburskému a Mülleru Thurgau. Poskytují také výjimečné podmínky pro pěstování modrých odrůd jako je Frankovka, Modrý Portugal, Svatovavřinecké a André. Největším pěstitelem a zpracovatelem révy vinné v obci je obchodní společnost PATRIA Kobylí, a.s., která hospodaří na 152 ha vinic.

Ročně zpracovává 1.700 tun hroznů převážně z vlastní produkce a z části vykoupených od drobných pěstitelů, ze kterých vyrábí jakostní révová vína, révová vína s přívlastkem, archivní a ročníková vína a barriqueová vína. Akciová společnost PATRIA Kobylí ve svých vinicích prosazuje program „Integrované produkce hroznů a vína“. Jedná se o přísně ekologicky orientovaný vinohradnický systém zaměřený na produkci hroznů a vín špičkové kvality, který je šetrný vůči životnímu prostředí. Základní snahou je minimalizace použití průmyslových hnojiv a pesticidů. Integrovaná produkce má za úkol spojit dlouholeté vinařské tradice a moderní technologie v duchu trvale udržitelného rozvoje.

Hrozny vinné révy se v akciové společnosti PATRIA Kobylí zpracovávají tradičním způsobem s využitím moderních technologií. Roční produkce 1,2 milionu lahví řadí akciovou společnost PATRIA mezi významné tuzemské výrobce vína. O stoupající oblibě kobylského vína svědčí neustále rostoucí poptávka a velmi dobré jméno „Vína z Kobylí“ mezi zákazníky.Vínům z akciové společnosti PATRIA Kobylí se dostalo uznání také na mnohých výstavách a soutěžích.

Sklepmistrem vinařství je Marcel Lanžhotský, který převzal štafetu po dlouholetém sklepmistrovi, svému otci, Miloši Lanžhotském.