Pavlovín, Velké Pavlovice

Domovem vinařství je městečko Velké Pavlovice s dlouholetou vinařskou tradicí, ležící ve výjimečně úrodné oblasti jižní Moravy, s dobrými klimatickými i půdními podmínkami pro pěstování vinné révy. V blízkosti ležící malebné Bohumilice, jsou místem, kde se nachází vlastní středisko pro zpracování hroznů, v němž se pracuje výhradně s moderními technologiemi a ekologickými metodami kvašení.
Výroba kvalitního vína není jen záležitostí moderních technologií, ale je především záležitostí smyslovou. Kromě specifických chutí se na jeho kvalitě podílí příjemná vůně, jiskrná barva lahodící oku, ale i tradiční propojení s vybranými pokrmy v gastronomii.

Ve vinařství, ve Velkých Pavlovicích probíhá lahvování vína, jeho finální úprava (lepení etiket, balení do kartonů) a rovněž se zde víno v lahvích i skladuje. Odtud je lahvové víno i expedováno k zákazníkům. V posledních letech bylo středisko modernizováno, staré železné tanky byly nahrazeny nerezovými, investovalo se do technologií jako je flotace, řízené kvašení, klimatizace skladů, moderní výkonná lahvovací linka atd. Na sklonku roku 2010 byla tato komplexní rekonstrukce dokončena a v horizontu cca 2 měsíců se lahvování vína a sklady z vinic u Velkých Pavlovic přesunou z důvodu úspory nákladů a zjednodušení logistiky právě do Bohumilic. Vinařství Pavlovín ve Velkých Pavlovicích se specializuje, díky svým technologiím, převážně na přívlastková vína, z nichž řada každoročně sbírá ocenění nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí.